Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

Πρόσφατα Θέματα
» Καταδυσεις στην θασο
τι σκαφος εχετε EmptyΤρι Απρ 23, 2013 1:11 pm από Sthlias

» Πωλείται καινούριος ρυθμιστής scubapro mk2 plus με r295 330€
τι σκαφος εχετε EmptyΤρι Απρ 23, 2013 12:49 pm από Sthlias

» Πωλείται καινούριο bcd scubapro t-sport plus XL size 230€
τι σκαφος εχετε EmptyΤρι Απρ 23, 2013 12:43 pm από Sthlias

» Pedila twin jet max XL 90€
τι σκαφος εχετε EmptyΔευ Απρ 22, 2013 5:30 am από Sthlias

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΠΕΔΙΛΑ TWIN JET MAX (XL) 90€
τι σκαφος εχετε EmptyΤετ Απρ 17, 2013 9:29 am από Sthlias

» My first post
τι σκαφος εχετε EmptyΤρι Αυγ 02, 2011 3:23 pm από lkarapa

» opinion
τι σκαφος εχετε EmptyΔευ Αυγ 01, 2011 3:22 pm από Επισκέπτης

» программы навигации
τι σκαφος εχετε EmptyΔευ Αυγ 01, 2011 2:35 pm από Επισκέπτης

» Στεγανή στολή CAMARO
τι σκαφος εχετε EmptyΠεμ Φεβ 24, 2011 5:17 pm από taucher


τι σκαφος εχετε

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

τι σκαφος εχετε Empty τι σκαφος εχετε

Δημοσίευση  Evlogitos Τετ Νοε 26, 2008 11:09 pm

εχετε σκαφος και ποιο?
Evlogitos
Evlogitos
good diver

Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ηλικία : 58
Registration date : 22/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

τι σκαφος εχετε Empty Απ: τι σκαφος εχετε

Δημοσίευση  Armageddon Τετ Νοε 26, 2008 11:29 pm

Dystyxos oxi!
Armageddon
Armageddon
elite diver

Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ηλικία : 53
Registration date : 23/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

τι σκαφος εχετε Empty Απ: τι σκαφος εχετε

Δημοσίευση  lkarapa Πεμ Νοε 27, 2008 7:10 am

εγώ το ίδιο ...... αλλά τίποτα...... ακόμα.....
lkarapa
lkarapa
elite diver

Αριθμός μηνυμάτων : 1933
Ηλικία : 53
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι
Registration date : 22/11/2008

http://www.diverscorner.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

τι σκαφος εχετε Empty Απ: τι σκαφος εχετε

Δημοσίευση  lkarapa Σαβ Δεκ 06, 2008 12:43 am

εσύ?
lkarapa
lkarapa
elite diver

Αριθμός μηνυμάτων : 1933
Ηλικία : 53
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι
Registration date : 22/11/2008

http://www.diverscorner.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

τι σκαφος εχετε Empty Απ: τι σκαφος εχετε

Δημοσίευση  isnogood Δευ Μάης 04, 2009 3:33 pm

απο τα 16 μου και με ρυθμο αλαγης 1 καθε χρονο εχουν περασει απο τα χερια μου σχεδον τα παντα , σημερα στα 40 μου , εχω μεγαλη εμπειρια απο μικρα σκαφη αναψυχης ... δυστυχως ακομα ψαχνω το ιδανικο (για ιδανικη συντροφο το εχω απλα ξεχασει με τοση ιδιοτροπια Smile )
Θεωρωντας την ασφαλεια ως πρωτη απαιτηση , θεωρω πολυ πιθανο να συμβει οποιαδηποτε στιγμη το ποιο απεχθες σεναριο : 30 νμ απο την πλησιεστερη ακτη + κινητηρας εκτος + καιρος που δεν περιμενες + πανικος στους επιβατες . Στην περιπτωση αυτης θες ενα σκαφος που να μπορει να επιπλευσει οταν ακυβερνητο θα ερθει πλαγια στον καιρο και ολο το κυμα θα μπαινει μεσα , απειλοντας ταυτοχρονα και με αναποδογυρισμα .. Οταν πατε να αγορασετε , να εχετε αυτη την εικονα στον νου πριν απο οτιδηποτε αλλο .
σε γενικες λοιπον γραμμες και σε οτι αφορα τα υπολοιπα χαρακτηριστικα :
1) συμβατικο φουσκωτο ... ευχαριστηθηκα παιχνιδι .. επαιξα , ψαρεψα , μετεφερα ευκολα , και με αστειο κοστος καυσιμου .. ειλικρινα μετανιωσα που το εδωσα ... με 25 αλογα μεταφερει 5 δυτες με τους εξοπλισμους σε μια ακτινα λιγων μιλιων πολυ ευκολα και γρηγορα .
2) ταχυπλοη ψαροβαρκα .... παντα θα σε περιμενει στο λιμανι , να λυσεις ενα σκοινι και να φυγεις , σχετικα στεγνη πλευση , χαμηλη καταναλωση , τεραστιοι αποθηκευτικοι χωροι , παντα θα κραταει την αξια της .
3) μικρο καμπινατο (6μ) .... ο θεος των σαββατοκυριακων .. απλα του βαζεις βενζινη και ξεχνας ξενοδοχεια ... εχω κανει απιστευτα ναυτικα καμπινγκ με τετοια σκαφη , η τουαλετα , το ψυγειο και λοιπες ευκολιες το κατατασουν στις ιδανικες επιλογες για συντηριτικες απαιτησεις , απολυτα στεγνη πλευση .
4) open απο 4,5 εως 5,5 μετρα ...... παν μετρον αριστον σε προτερηματα αλλα και μειονεκτηματα , αν του βαλεις μια τεντα πλευσης και κανεις το εμπρος ντεκ κρεβατι , συνδοιαζεις και καποια προτερηματα καμπινατου ... αλλα να κοιμηθεις μεσσημερι κατω απο τεντα .. ξεχασε το ... το καμπινατο στο θεμα μονωση ειναι η μερα με την νυχτα .. η θαλασσα λειτουργει σαν φυσικο αιρκοντισιον σε αντιθεση με την τεντα πλευσης που ειναι κατω απο τον ηλιο σαν βιετναμεζικο βασανιστηριο ...
5) Rib ... το απολυτο οπλο των ανοικτων θαλασσων .. ειχα το 5,7 planatech παλαιοτερα και μεχρι προσφατα το Asis 7,2 ..... το οτι με τα 2 αυτα σκαφη εχω γυρισει το Αγαιο απο Θεσσαλονικη μεχρι Κω και απο Σμυρνη μεχρι Κυκλαδες (με βαση την Μυτιληνη) , τα λεει ολα , ωστοσο υπαρχει ενα μεγαλο μειονεκτημα εδω .. η τεραστια καταναλωση λογο της βαθιας γαστρας , αλλα και των υψηλων ταχυτητων που σε παρασυρει να κινηθεις (τα περισσοετρα Ribs ταξιδευουν καλυτερα σε υψηλες ταχυτητες) . Προσωπικα , αν και ταξιδεψα πανω απο 3000 μιλια μεσα στο Αιγαιο , αναγκαστηκα να το πουλησω διοτι δεν μπορεσα να αντεξω οικονομικα . ενω μια απλη βολτουλα στην παραδιπλα παραλια , στοιχιζε 20 λιτρα βενζινη ... νοσταλγισα τα αντιστοιχα 5 λιτρα του συμβατικου ...
για το φετινο καλοκαιρι προσανατολιζομαι σε ενα φουσκωτο καταμαραν (παραγγελια απο Ν.Ζηλανδια) που θα κοστισει περιπου στα 3000 ευρω και θα κινητε με 50 αλογα και με ταχυτητες πανω απο 40 μιλια την ωρα και καταναλωση οχι πανω απο 0,7λιτρα/νμ σε καμια περιπτωση (φορτιο+γκαζι στο WOT) ...παντα κατα τον κατασκευαστη ...
isnogood
isnogood
diver

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ηλικία : 55
Τόπος : Μυτιληνη
Registration date : 04/05/2009

http://clubs.pathfinder.gr/Lesvos_seasports

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης